Сделать стартовой      Добавить в избранное
ПОИСК ПО САЙТУ:  
RSS-лента новостей    Карта сайта    Форум  
  Расширенный поиск по сайту
ПАНЕЛЬ УПРАВЛЕНИЯ:
логин :
пароль :
Напомнить пароль?
 
Навигация по сайту
Выберите нужный раздел ..
открыть все | закрыть все


Все последние новости
 
 


Календарь публикаций
«    Декабрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 


Популярные статьи
Самое популярное на сайте ..
 
 


Архив новостей
Апрель 2017 (20)
Март 2017 (18)
Февраль 2017 (35)
Январь 2017 (14)
Декабрь 2016 (15)
Ноябрь 2016 (8)


Опрос на сайте
Выберите вариант ответа ..
 
 


Выбор шаблона
Выберите оформление сайта ..
 
 


Важная информация

•   Красный Луч город в котором мы живем krluch.info » gni » Альтернативна форма обліку фізичних осіб 


13-11-2012, 20:08 gni  ] • Альтернативна форма обліку фізичних осіб
 
Протягом останніх років почастішали звернення громадян з питань відмови від реєстраційного номеру облікової картки платників податків (як кажуть в народі ідентифікаційний код) до органів Державної податкової служби України.
Чому це відбувається? Відповідно до ст. 35 Конституції України кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Україна – одна з перших країн, яка на законодавчому рівні закріпила право громадян через свої релігійні переконання на відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Одним із завдань органів ДПС є, зокрема, формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов'язкових платежів (далі – ДРФО) і Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб.
Вперше Законом України №320/94–ВР «Про Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов'язкових платежів» від 22.12.1994 року було закріплено право кожної фізичної особи через свої релігійні або інші переконання відмовитись як від прийняття ідентифікаційного номера, у разі відсутності в неї ідентифікаційного номера, так й відмовитись від ідентифікаційного номера, у разі наявності в неї даного номеру. З прийняттям Податкового кодексу України від 02.12.2010 року даний Закон втратив свою чинність.
На сьогодні порядок реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі, які через релігійні переконання відмовились від реєстраційного номеру врегульовується Податковим кодексом України від 02.12.2010 р., Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 17.12.2010 р. N954 та іншими нормативними актами.
Відповідно до ст.63.6 Податкового кодексу України облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби, ведеться за прізвищем, ім'ям, по батькові і серією та номером діючого паспорта громадянина України. У паспортах зазначених осіб органами державної податкової служби робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Порядок внесення відмітки визначається центральним органом державної податкової служби.
Отже, згідно чинного законодавства фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов'язана особисто подати відповідному органу державної податкової служби Повідомлення за формою N 1П, яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру та пред'явити паспорт громадянина України.
Фізична особа подає Повідомлення за місцем проживання. Взяття на облік фізичних осіб в окремому реєстрі Державного реєстру здійснюється протягом десяти робочих днів від дня подання до органу державної податкової служби Повідомлення.
За зверненням фізичної особи, яка подала Повідомлення для обліку її в окремому реєстрі Державного реєстру, орган державної податкової служби після отримання інформації з Державного реєстру про взяття такої особи на облік за прізвищем, ім'ям, по батькові, серією і номером паспорта вносить до паспорта громадянина України відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
На даний час набагато спрощена процедура відмови від реєстраційного номеру у порівнянні з нормами, що регулювали питання відмови від ідентифікаційного номеру декілька років тому. Процедура відмови від реєстраційного номеру є досить швидкою та неускладненою, реалізацію права фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від ідентифікаційного номеру здійснюються одним органом - Державною податковою службою України.

ДПІ у Лутугинському районі

 (голосов: 0)

 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Другие новости по теме:


 
Главная страница   |   Регистрация   |   Добавить новость   |   Новое на сайте   |   Статистика   |   Поддержка

                COPYRIGHT © 2004-2007 Galayda Inc All Rights Reserved.
                Powered by Galayda.Com © 2007
© 2007
         
    counter 88x31