Сделать стартовой      Добавить в избранное
ПОИСК ПО САЙТУ:  
RSS-лента новостей    Карта сайта    Форум  
  Расширенный поиск по сайту
ПАНЕЛЬ УПРАВЛЕНИЯ:
логин :
пароль :
Напомнить пароль?
 
Навигация по сайту
Выберите нужный раздел ..
открыть все | закрыть все


Все последние новости
 
 


Календарь публикаций
«    Декабрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 


Популярные статьи
Самое популярное на сайте ..
 
 


Архив новостей
Апрель 2017 (20)
Март 2017 (18)
Февраль 2017 (35)
Январь 2017 (14)
Декабрь 2016 (15)
Ноябрь 2016 (8)


Опрос на сайте
Выберите вариант ответа ..
 
 


Выбор шаблона
Выберите оформление сайта ..
 
 


Важная информация

•   Красный Луч город в котором мы живем krluch.info » gni » Позитивні зміни у «спрощенців» 


22-08-2012, 11:48 gni  ] • Позитивні зміни у «спрощенців»
 
Про це розповіла слухачам Лутугинського районного радіо - начальник відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у Лутугинському районі Зореслава Ольшанецька.
Вона зазначила, що з 1 липня 2012 року набрав чинності прийнятий Верховною Радою України 24.05.12 Закон України №4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (далі — Закон №4834) (законопроект реєстр. №9661-д).
Цим Законом внесено комплекс змін до багатьох норм Податкового кодексу України (далі — ПКУ), які спрямовані на спрощення провадження діяльності платників податків, розширення пільг з оподаткування та покращення адміністрування деяких податків.
Зореслава Ольшанецька більш детально зупинилась на змінах, які вже з 1 липня цього року необхідно враховувати при оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб та при провадженні фізичними особами — підприємцями спрощеної системи оподаткування.
Так, змінами внесеними Законом №4834, до пп.164.2.9 ПКУ звільнено від оподаткування інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами, зазначеними у підпункті. Тобто відтепер дохід від продажу цінних паперів, емітованих Міністерством фінансів України (ОВДП) є неоподатковуваним доходом.
Також, Законом №4834 статтю 165 ПКУ доповнено підпунктами 165.1.51 та 165.1.52, якими встановлюється звільнення від оподаткування доходів фізичних осіб, одержаних від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов’язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за виключенням доходів, оподаткування яких прямо передбачено іншими нормами цього розділу, а також інвестиційного прибутку від операцій з борговими зобов’язаннями Національного банку України.
Нагадаю, що згідно із Декретом Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» термін «валютні цінності» включає в себе:
валюту України — грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет і в інших формах, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території України, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти на рахунках, у внесках в банківських та інших фінансових установах на території України;
платіжні документи та інші цінні папери (акції, облігації, купони до них, бони, векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, ощадні книжки, інші фінансові та банківські документи), виражені у валюті України;
іноземну валюту — іноземні грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти у грошових одиницях іноземних держав і міжнародних розрахункових (клірингових) одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банківських та інших фінансових установ за межами України;
платіжні документи та інші цінні папери (акції, облігації, купони до них, векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, інші фінансові та банківські документи), виражені в іноземній валюті або банківських металах;
банківські метали — це золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів, у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів.
Отже, фізичні особи з 1 липня цього року сплачують податок на доходи фізичних осіб при продажу перелічених вище валютних цінностей (крім цінних паперів), зокрема іноземної валюти та банківських металів. Крім того, фізичні особи, які починаючи з другого півріччя цього року одержуватимуть інвестиційний прибуток від продажу боргових зобов’язань Національного банку України, не будуть сплачувати податок з таких доходів.
Звільнені з другого півріччя цього року від оподаткування також виплати з державного бюджету, пов’язані з виконанням рішень закордонних юрисдикційних органів, у тому числі Європейського суду з прав людини, прийнятих за наслідками розгляду справ проти України.
Змінами до пп.164.2.17 «а» встановлено, що не підлягає оподаткуванню тільки вартість використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належить роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.
На відміну від попередньої редакції цієї норми, компенсація вартості такого використання тепер підлягатиме оподаткуванню.
Як зазначила податківець Законом №4834 у пп.164.2.17 «д» уточнено, що про анулювання кредитором за його самостійним рішенням боргу платника податку, такі кредитори повинні повідомляти громадян-боржників рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Тільки наявність такого повідомлення є підставою для включення фізичною особою до свого річного оподатковуваного доходу та зазначення у річній податковій декларації суми такого анульованого боргу.

ДПІ у Лутугинському районі

 (голосов: 0)

 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Другие новости по теме:


 
Главная страница   |   Регистрация   |   Добавить новость   |   Новое на сайте   |   Статистика   |   Поддержка

                COPYRIGHT © 2004-2007 Galayda Inc All Rights Reserved.
                Powered by Galayda.Com © 2007
© 2007
         
    counter 88x31